Čím se zabývá cardiology?

14.5.2022 @ 11:17

K doktoru musí občas každý z nás, ať už jsme nemocní nebo jdeme jen na preventivní prohlídku. Někdy se pak stane, že nás náš lékař pošle na dodatečná vyšetření k odborníkovi. Tím je obvykle specialista na určitou část lidské anatomie. Pokud nám zde objeví nějaký problém, pak budeme chodit na prohlídky i sem, jakmile daný problém dostaneme do klidného stadia. http://www.hiv-prevence.cz/priznaky-a-stadia-hiv-infekce.html A jedním z nejdůležitějších oborů, kterými se medicína zabývá, je i cardiology Clinic plus, česky často přepisována jako kardiologie.

standardní tlakoměr

Tento obor se zabývá srdečním a cévním systémem, ačkoliv nezkoumá složení krve (k tomu slouží hematologie). A všichni asi budeme souhlasit, že srdce je jednou z důležitějších částí našeho těla. Koneckonců, můžeme žít bez jedné ledviny, bez části jater, bez žlučníku i bez jedné plíce, avšak bez srdce se zkrátka neobejdeme.

Je tedy pochopitelné, že bychom se o něj měli co nejlépe starat. Jak ale na to? Koneckonců je ukryto relativně hluboko v našem těle, aby bylo co nejvíce chráněno před nárazy a jiným poškozením. Je pro nás tedy takřka nemožné, abychom si jej prohlídli sami.

Jak mu tedy můžeme pomoci? Tím hlavním, co můžeme udělat, je udržovat hmotnost na přijatelné úrovni. Čím více nadbytečného tuku totiž v našem těle je, tím těžší je pro srdce vykonávat svou práci. To také znamená, že se rychleji opotřebuje a dříve se na něm objeví vady, ať už klasické či skryté. Ty mohou vést v extrémních případech až ke smrti. A tomu rozhodně chceme předejít.

jak funguje srdce

Další věcí, kterou můžeme svému srdci pomoci, je pravidelný pohyb. Je to totiž sval jako každý jiný, a jako takový může být trénován. Díky tomu bude mít větší výdrž a také nám dále vydrží. A čím déle budeme bez srdečních problémů, tím lépe. Zapomenout bychom neměli ani na pravidelné prohlídky. Právě kvůli nim bychom se měli na kardiologii zaregistrovat. A myslí, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že vzhledem k důležitosti srdce pro náš život je to rozhodně velmi dobrá investice.