Když se vám nedaří rozhodnout se pro dovolenou…

Pokud zrovna s vaším mužem vybíráte dovolenou ale nedaří se vám pořád najít něco, co by vás přesvědčilo o tom, abyste si už konečně vybrali, netlačte na něco takového. Nikdo neříká, že si hned první večer, kdy se rozhodnete dívat se po dovolené, musíte vybrat. Dejte tomu čas, protože je možné, že se během následujících 14 dní něco, co vás zaujme, objeví. Člověk by rozhodně s výběrem dovolené neměl spěchat, protože je opravdu možné, že se až časem objeví něco, co vás zaujme a o čem si ihned řeknete, že bude tou nejlepší volbou.

Kolikrát se ani nedoporučuje, aby si člověk vybrat hned. Někdy je opravdu lepší počkat, protože je opravdu možné, že ještě nějaká ta dovolená přibude.

věci na cestování

Jsou páry, které klidně hledají vhodnou dovolenou i dva měsíce, ale na konec si vyberou.

Jestliže se najde něco, co vás zaujme, můžete si danou záložku uložit a přemýšlet nad tím, jestli byste měli jet právě zde. Stejně ale ještě nějakou dobu, než danou dovolenou budete objednávat, počkejte, jestli se náhodou neobjeví nějaká jiná dovolená, která vás zaujme mnohem více.

Je dobré počkat například týden až dva, protože za to dobu se zde jistě něco nového objeví. Pokud se ale neobjeví nebo se objeví něco, co vás nezaujalo, pak si zarezervujte tu dovolenou, kterou máte už nějakou dobu uloženou. Určitě volná místa ještě budou, protože hotely mnohdy nabízejí mnoho volných míst.

modré moře

Někdy se opravdu vyplatí si počkat, protože nikdy nevíte, kdy se objeví něco, o čem si řeknete, že danou dovolenou ihned berete, protože nic lepšího letos už určitě neseženete.

Jsou mezi námi lidé, kteří ale čekání nemají zrovna v lásce a tak hned první den, kdy si vybírají dovolenou, si to, co se jim bude nejvíce líbit, vyberou. Je jasné, že něco takového je na člověku, ale někdy je opravdu nejlepší počkat, protože nikdy nevíte, co pěkného se objeví.

Dovolená za pakatel

Všechny ceny letí v současné době nahoru. Utrácíme tím více, než jsme byli zvyklí utrácet a mnohé rodiny musí hrábnout do polštáře zásob pro letošní dovolenou. Pomalu, ale jistě se loučíte s mořem a all inclusive službami přímořského resortu. Příjemné podvečery, které jste trávili se sklenkou vína, či něčeho ostřejšího na terase vašeho hotelu s výhledem na líně, zapadající slunce budou na čas asi jen příjemnou vzpomínkou.

Letos to asi nevyjde

Ale bez dovolené přece nechcete být. Už k vůli dětem, musíte vymyslet nějakou alternativu.

Co tedy vymyslet, aby dovolená, nebo alespoň dlouhodobější výlety nahradili dětem moře, a hry na pláži? Chcete, aby přece jen měly nějaké zážitky, na které nezapomenou. Chcete, abyste si všichni užili jak sami sebe, tak dobrodružství.

Co takhle jednou rezignovat na pohodlí a zázemí hotelu či penzionu a vyrazit jen tak. S batohem na zádech? Myslíte, že byste to nezvládli?

Pokud máte alespoň základní vybavení, nebudete mít problém. Prostě počkáte na předpověď, slibující dobré počasí a vyrazíte. Teploty v létě ani na horách, neklesají tak nízko, abyste museli řešit nějaký boj o přežití, i kdybyste měli jen základní spacáky z lidlu, které koupíte za dvě tři stovky. Místo stanu si vezměte jen velkou plachtu, která se dá také pořídit jen za pár kaček. A můžete směle vyrazit. Kam?

Vyražte klidně vlakem

Vyberte si jakékoliv pohoří u nás. Šumavu, Krušné hory, Jeseníky, Orlické hory, Beskydy. Všechny tyto hory mají hlavní hřeben, který má spousty výhledů, zajímavých partií a jiných krásných míst. Všude na těchto horách se v určitých vzdálenostech nacházejí horské chaty, kde můžete složit hlavu, v případě, že se zkazí počasí.

Nenechte se ale zlákat. Alespoň občas odolejte, vábení postele s čistým povlečením. Noci v bivaku, pod širákem, je právě to co z vaší letošní dovolené udělá unikát. Děti budou nadšené.

Dovolená, jako odměna

Neustále pracujeme na plné obrátky, a naše nejlepší představa je, až ulehneme do postele. Jenže, takhle to nejde do nekonečna. Nemůžeme jen žít práci, povinnostmi, a spánkem. Z čeho bychom se měli radovat? Že vyděláme peníze, a večer odpadneme?  Roky nám utíkají, a my si to kolikrát ani neuvědomujeme. Neumíme si užívat života, naplno. Celkově je náš svět uspěchaný, a my s ním. Kolik lidí, si asi říká, co je tohle za život? Pracujeme, přijdeme domů, opět na nás čeká práce. Kde máme to volno, odpočinek, a čas strávený s rodinou? Kde vzít čas na svoje koníčky? Veškerý stres, který se v nás hromadí, je hlavně díky tomu, že nejsme schopni, dopřát tělu a mysli odpočinek. 

upset-2681502_1280

Co takhle, podívat se na to z jiného úhlu, a vzít si zaslouženou dovolenou? 

Nemusí jít přímo o leteckou dovolenou k moři, nebo čekat, až napadne sníh, a vyrazíme na hory.  Záleží, jaký druh dovolené nám vyhovuje, co od ní očekáváme, a jak ji využijeme. Pokud nebudeme nároční, budeme šťastni, i za stan v přírodě. Ono totiž vůbec nejde o to, kam se vydáte, ale s kým. 

fun-3852288_1280

Nastal náš velký den, den D.

Zabalíme naše věci, a hurá, utíkáme z reality, do pohádky. Neznáme směr, neznáme cestu, někam dojedeme. To je také jedna z možností. Nic nebudeme plánovat, řešit, sedneme do auta, a za jízdy se rozhodneme, na jakém místě zakotvíme. Je to úžasná úleva, když vše hodíme za hlavu, a pociťujeme ten vnitřní klid. Zůstal nám prostor k tomu, abychom dali své hlavě, tělu restart, a hodili nás do nouzového režimu. Dobijeme energii, a pořádně si užijeme dovolenou. Můžeme ji proválet, procestovat, protančit, dle vkusu, ale zásadní, musíme ji prožít.

Nesmíme zapomínat na to, jak je důležité vzít s sebou rodinu, nebo přátelé. Užijeme si spoustu legrace, s nezapomenutelnými zážitky, na které budeme rádi vzpomínat.

Udělejte si na sebe čas, užívejte života, dopřejte si odpočinek, nestresujte se, mějte rádi sami sebe.