Dovolená za pakatel

12.1.2022 @ 7:29

Všechny ceny letí v současné době nahoru. Utrácíme tím více, než jsme byli zvyklí utrácet a mnohé rodiny musí hrábnout do polštáře zásob pro letošní dovolenou. Pomalu, ale jistě se loučíte s mořem a all inclusive službami přímořského resortu. Příjemné podvečery, které jste trávili se sklenkou vína, či něčeho ostřejšího na terase vašeho hotelu s výhledem na líně, zapadající slunce budou na čas asi jen příjemnou vzpomínkou.

Letos to asi nevyjde

Ale bez dovolené přece nechcete být. Už k vůli dětem, musíte vymyslet nějakou alternativu.

Co tedy vymyslet, aby dovolená, nebo alespoň dlouhodobější výlety nahradili dětem moře, a hry na pláži? Chcete, aby přece jen měly nějaké zážitky, na které nezapomenou. Chcete, abyste si všichni užili jak sami sebe, tak dobrodružství.

Co takhle jednou rezignovat na pohodlí a zázemí hotelu či penzionu a vyrazit jen tak. S batohem na zádech? Myslíte, že byste to nezvládli?

Pokud máte alespoň základní vybavení, nebudete mít problém. Prostě počkáte na předpověď, slibující dobré počasí a vyrazíte. Teploty v létě ani na horách, neklesají tak nízko, abyste museli řešit nějaký boj o přežití, i kdybyste měli jen základní spacáky z lidlu, které koupíte za dvě tři stovky. Místo stanu si vezměte jen velkou plachtu, která se dá také pořídit jen za pár kaček. A můžete směle vyrazit. Kam?

Vyražte klidně vlakem

Vyberte si jakékoliv pohoří u nás. Šumavu, Krušné hory, Jeseníky, Orlické hory, Beskydy. Všechny tyto hory mají hlavní hřeben, který má spousty výhledů, zajímavých partií a jiných krásných míst. Všude na těchto horách se v určitých vzdálenostech nacházejí horské chaty, kde můžete složit hlavu, v případě, že se zkazí počasí.

Nenechte se ale zlákat. Alespoň občas odolejte, vábení postele s čistým povlečením. Noci v bivaku, pod širákem, je právě to co z vaší letošní dovolené udělá unikát. Děti budou nadšené.