Dětské hřiště u rodinného domu

4.2.2022 @ 11:38

Máte malé děti a velký prostor u domu? Pak je možná vhodné pouvažovat o výstavbě menšího dětského hřiště. Nejenže vám ušetří spoustu nervů, když je dítě venku a vy nevíte co vyvádí, ale také udělá obrovskou radost vašim dětem a jejich kamarádům. A co by na takovém domácím dětském hřišti nemělo chybět?

skluzavka

V první řadě byste se měli zamyslet nad věkem svého dítěte a tím, co je pro něj bezpečné. Nezapomínejte však, že poroste a časem ho začnou bavit jiné věci. Proto se snažte vytvořit bezpečný prostor, které vaše dítě neomrzí. Radost každému dítěti udělá pískoviště. Nemusí být nijak velké, ale zase by nemělo být ani úplně malé. Ideální je taková zlatá střední cesta. Děti velmi baví stavit hrady z písku. Chlapečky zase nadchne možnost postavit si v něm dráhy a zdolávat je svými autíčky a náklaďáky. Pískoviště navíc skvěle podporuje dětskou fantazii. Další věcí, kterou může na své zahradě mít snad každý, je houpačka. Je na vás, zda ji zavěsíte na větev stromu nebo vytvoříte konstrukci. Pokud se rozhodnete pro větev, ujistěte se, že je pevná a nemůže při náporu váhy spadnout a někoho poranit. Pokud máte na zahradě dost místa, můžete pořídit dětem i skluzavku. Ta je totiž neomezeným množstvím zábavy. Dítě vydrží běhat nahoru a jezdit dolů opravdu dlouho.

Můžete také popřemýšlet o koupi montovaného dětského hřiště, které nezabere tolik místa a většinou v sobě ukrývá všechny tyhle dětské radosti.

malá trampolína

Pokud nemáte na dětské hřiště dostatek místa, pak nemusíte věšet hlavu. Můžete dětem pořídit například malou trampolínu, na které si užijí spoustu legrace. Nezabere tolik místa jako velká trampolína a můžete ji kdykoliv složit a schovat. A navíc, pokud děti doskáčou, můžete si na ní zaskákat vy. Dá se na ní skvěle cvičit a hubnout, stačí si k ní pořídit jenom stojan na ruce.

Nezapomínejte ani na balóny, a ostatní sportovní vybavení, které děti milují. Není nic lepšího, než si na zahradě zahrát fotbal, vybíjenou nebo badminton. Takže ani malá zahrada není problém.