Dobré pro bydlení i práci

27.2.2019 @ 10:35

Mnoho lidí nejspíš namítne, že mobilní domky jsou vhodné maximálně pro jednoho nebo dva lidi, a ne pro kompletní rodinu s dětmi. To je pravda, ovšem pouze z části. Starší typy jsou skutečně nevhodné pro děti, ale nové moderní domky jsou již nejen dostatečně prostorné, ale také mnohem lépe vybavené. Navíc jsou obdařeny daleko kvalitnějšími izolačními materiály, které se postarají o to, aby vám nebyla v zimě zima, v létě příliš vedro a za každého počasí jste nemuseli poslouchat všechen kravál, který vychází z ulice. Když k tomu připočtete ještě férové ceny, za které se mobilní domy nejnovější generace prodávají, máte jasno, na který typ bydlení si vsadit.

karavan

Velmi dobrou zprávou, která dokáže potěšit snad každého, je, že není nutné kvůli mobilnímu domu procházet různými zdlouhavými procedurami na stavebním úřadě. Pro mnohé to může vypadat jako nevýhoda, ale absence základu jsou rozhodně u mobilních domků velkým plusem. Díky tomu je nejen možný jejich relativně jednoduchý přesun, ale rovněž nejsou evidovány jako stavby. To v reálu znamená, že nebudete potřebovat žádné povolení ze stavebního úřadu. Stačí tam zajít jen jednou a ohlásit nový objekt na pozemku. Nic dalšího už nebudete od státních orgánů v tomto směru potřebovat.

mobilní dům

Kanceláře

O koupi mobilního domku můžete klidně uvažovat, i když jste se svým stávajícím obydlím naprosto spokojení. Může totiž fungovat i jinak nežli jen pro celoroční bydlení, třeba jako chatka. K tomu navíc nebudete potřebovat nový model, ale klidně si vystačíte se starším typem domku. Ty sice nejsou tak komfortní, ale za to jsou daleko levnější. Mobilní domky ale bez problémů můžete využívat i k podnikání. Není problém je předělat do formy kanceláří, zkrášlovacích salónů nebo třeba stánku se suvenýry nebo rychlým občerstvením. Možností je opravdu velká řada a záleží jen na vás, jakou si vyberete .

Author