Dřevo na terasu ze sibiřského modřínu

18.12.2021 @ 10:57

Modřín patří k nejkrásnějším stromům v přírodě a zároveň obdivujeme jeho nádhernou kresbu při zpracování dřeva. Modříny, rostoucí v naší zeměpisné šířce, resp. na našem území, jsou nesmírně pevné a houževnaté, a projevuje se to i na stavbách, kde toto dřevo dominuje. Je to sice dřevo měkké, ale bývá kompaktnější, než smrk a borovice, ovšem chcete-li opravdu velmi odolné dřevo například na venkovní terasu, měli byste volit dřevo na terasu modřín https://www.gardina.cz/prkna-ze-sibirskeho-modrinu/ sibiřský. Je považován za jednu z nejvhodnějších dřevin právě pro tyto účely a jeho životnost přesahuje i čtvrt století.

dům s terasou

Sibiřský modřín vás dokáže překvapit komplexně nejen svými vlastnostmi, stabilitou a trvanlivostí, ale zejména svou krásou. Rozhodnete-li se o výstavbě podlahy na terasu z masivu, jistě nebudete litovat, upřednostníte-li právě tento materiál před borovými prkny.

větvička modřínu

Sibiřský modřín vypadá velmi exkluzivně

Sibiřský modřín může zdánlivě budit dojem nedostupné a drahé exkluzivity tak, jak tomu může být u exotických dřevin, ale možná budete překvapeni jeho přijatelnou cenou. Právě to bývá častým důvodem, proč lidé jdou touto cestou a nechají zhotovit podlahu odbornou firmou se zárukou na práci a s očekáváním, že nebude nutné prkna měnit po deseti letech za nová.

Jak se po nich chodí

Na tuto otázku je jediná odpověď: Vyzkoušejte si to sami. Vyzujte se z bot a procházejte se chvíli po terase, která je pokryta masivním dřevem, a není vydlážděna kameny či dlažbou. Ten pocit bude dostatečně vypovídající, nebude vás to ani ledově studit, ani pálit, což je typické pro kámen na slunci nebo v chladném počasí. Procházka po prknech je příjemnější, komfortnější, hřejivější jak pocitově, tak i pohledem na teplé odstíny barvy přírodního dřeva. A chůzi naboso vám můžeme jen doporučit, trávíme v botách každý den mnoho času a klenby chodidel také vyžadují péči, nejlépe častým chozením nejen na terase, ale i třeba na zahradě nebo ve vhodném prostředí v přírodě.