Jak vycházíte se svými rodiči

11.12.2021 @ 10:09

Vycházet dobře se svými rodiči je obrovská výhoda v mnoha směrech. Můžete si navzájem vypomáhat a rodiče vám budou vaši snahu oplácet i mnoha zkušenostmi, které za svůj život nasbírali. A zkušenost, ta je někdy k nezaplacení, díky ní obejdete řadu úskalí, ušetříte spoustu financí i zdravotních problémů a dalších komplikací, které život přináší. Buďte svým rodičům vděční a nabídněte jim kromě hmotné pomoci či výpomoci v domácnosti i něco jiného – pěkné prožitky.

sloni v ZOO

Vezměte své rodiče na výlet

Rozhledny – naše země patří k těm, kde rozhledny mají své místo již odnepaměti. A když ne přímo rozhledny, tak alespoň vyhlídková místa. V některých zemích takové štěstí nemají, zejména tam, kde převažuje nížina, jako je např. Polsko, Pobaltí nebo evropská část Ruska. A chcete-li tip na zajímavé rozhledny, kde se bude z výhledu do krajiny tajit dech nejen vašim rodičům, ale i vám samotným, pak zavítejte na Tanvaldský Špičák, Bramberk, Královku a Štěpánku.  Všechny naleznete v Jizerských horách, vzdálené od sebe jen pár kilometrů.

motýl v botanické zahradě

Jeskyně – prohlídka jeskyní s krápníkovou výzdobou by se také mohla vašim rodičům zamlouvat, a jeskynních systémů je u nás také dostatek. Mohli byste si prohlédnout i ty méně známé a navštěvované, jako jsou např. Chýnovská jeskyně u Tábora, Bozkovské dolomitové jeskyně u Semil anebo Koněpruské jeskyně v Českém krasu.

Botanické a zoologické zahrady – co potěší snad každého staršího člověka, je pohled na přírodní krásy rostlin a živočichů. Botanické zahrady jsou v České republice na špičkové úrovni a namátkou bychom mohli vyjmenovat v Praze Tróji a na Albertově, v Liberci nebo v Bečově nad Teplou, v Děčíně či v Budyni nad Ohří. Zoologických zahrad je u nás několik desítek, a která z nich je nejkrásnější – těžko určit, ovšem neměli byste si nechat ujít tu pražskou, je velmi členitá a posazena v zajímavém kopcovitém terénu.