Jak vyzrát nad nedostatkem místa v dětském pokoji

17.1.2020 @ 9:12

Dětský pokoj by měl splňovat funkce, jako je odpočinek místo pro hru, ale i klid na učení. Důležité je vybrat správný odstín barvy na stěnu. Měli bychom se vyhnout sytým barvám a raději zvolit světlí odstín, který místnost opticky zvětší. O optické zvětšení se může postarat také tapeta se svislým vzorem, která pokoj opticky prodlouží.
pokoj pro chlapce

Nábytek byste měli umisťovat nejlépe podél stěn, aby uprostřed vznikl prostor, kde si může dítě hrát. Jednou z možností je také nechat si vyrobit nábytek na míru, který vám ušetří spoustu času a přemýšlení. Pokud chcete, aby se vašim dětem lépe usínalo za tmy, zvolte raději rolety než závěsy ty by mohli působit, že pokoj bude opět menší a zabraly by zbytečně místo pod okny.

Při výběru dětské postele byste měli dbát na to, aby nebyla zbytečně velká a nezabrala tak většinu dětského pokoje. Dobrým řešením může být patrová postel se schůdky, které zároveň slouží jako úložný prostor. Jenže co když chceme zařizovat dětský pokoj pro více než jedno dítě. Určitě si myslíte, že nejlepším řešením je patrová postel se spodním lůžkem, ale dítě, které spí dole dýchá vlhkost odváděnou přes matraci. Lepším řešením jsou každopádně postele, které jsou k sobě stočeny do pravého úhlu a překrývají se jen v oblasti nohou. Horní lůžko je tak položeno mnohem níže a vejdou se pod něj i skříňky s úložným prostorem.

Velice důležitý je také výběr psacího stolu ten je ideální umisťovat k oknu kvůli dostatečnému osvětlení, ale pokud vám prostor nedovolí umístit stůl u okna, dbejte na to, abyste vybraly takovou lampičku, která celý prostor na stole osvětlí. Přeci jen u něho dítě tráví spoustu času, ať už malováním, nebo v pozdějším věku psaním úkolů.
dětská stěna

Velkou roli hraje také podlaha, aby vám pokoj opět opticky zvětšila je vhodné použít světlou barvu. Výhodou je, když máte podlahu dřevěnou nebo plovoucí, jelikož užší a delší prkna různých délek umožňují vytvořit efekt většího prostoru.

4/5 - (2 votes)

Author Category Byt