Je možné, aby byla půjčka oproti nemovitosti ihned vyřízena?

21.1.2022 @ 10:49

V nejrůznějších televizních reklamách nám prezentují půjčky, kdy peníze dostaneme během několika minut. To zní dobře, avšak již neříkají, zda se to týká všech typů. Ty se totiž od sebe mohou lišit nejen svými požadavky, ale také dobou potřebnou k jejímu vyřízení.

Můžeme se například ptát, zda bude půjčka oproti nemovitosti ihned Light finance vyřízena. Zde ale narážíme na problém. Je totiž nutné doložit, že jsme skutečně vlastníkem dané nemovitosti, a pracovníci poskytovatele si tuto informaci musí ověřit. Koneckonců, najdou se lidé, kteří neváhají falšovat oficiální dokumenty jen proto, aby jim byla půjčka schválena.

podpis smlouvy o půjčce

Zde je tedy pravděpodobné, že budete chvíli čekat, ačkoliv celý proces nemusí být nijak dlouhý. Koneckonců, informaci o vlastnictví nemovitosti si lze poměrně snadno ověřit na stránkách katastru. Ty sice nebudou již veřejnosti přístupné, avšak finanční instituce budou mít výjimku.

Naproti tomu, pokud se rozhodneme pro klasický typ, kde musíme dokládat svůj příjem, budeme čekat déle. Pracovníci si totiž nejen ověřují, zda na oné pozici v dané firmě skutečně pracujeme, nejčastěji tím, že zavolají našemu nadřízenému, také je nutné přinést fyzický doklad.

schválení půjčky

To však znamená, že tento typ nelze uzavřít přes internet, neboť je potřeba donést pracovní smlouvu a poslední výplatní pásku, kterou si pracovník naskenuje a přiloží k vaší žádosti. A zde je skutečně nutná fyzická kopie, neboť tu digitální by šlo velmi snadno zfalšovat.

Samozřejmě doba vyřízení žádosti by měla při braní půjčky hrát skutečně jen minimální roli. Daleko důležitější by měly být podmínky, které si poskytovatel nastaví, stejně jako výše úroků či jiných poplatků. Jen málokdy je totiž potřebujeme skutečně okamžitě.

To, že tuto možnost finanční instituce nabízí, je proto, abychom měli co nejméně času si vše důkladně promyslet a místo toho nakupovali impulzivně. Také je tu fakt, že pokud by proces byl složitější, dost lidí by to odradilo. A to je něco, co poskytovatelé rozhodně nechtějí.