Když hypotéka, tak nebankovní

15.8.2022 @ 12:18

I když lidé nějaké peníze mívají, ne vždycky jich mají dost na to, aby uspokojili všechny potřeby, které mají. Potíže pak bývají zejména tehdy, když se před někým objeví příliš velké výdaje, jež souvisí třeba s nákupem nemovitého nebo jiného podobně drahého majetku. V takových situacích nemá spousta lidí dost našetřeno, a teoreticky by si tak dotyční neměli něco takového pořídit. Protože na to jednoduše nemají.

Ovšem i když na to někdo třeba nemá, může to potřebovat. A A pokud se potom má taková potřeba uspokojit, musí se peníze někde sehnat. A jelikož se je v dané chvíli nepodaří vydělat, může se hodit i dost velká půjčka.

ruské peníze

Jenže znáte to. Když člověk potřebuje půjčit peníze, musí dát záruky, že bude splácet, jinak se mu nevyhoví. A když si někdo potřebuje půjčit opravdu velké peníze, je to s takovými zárukami složité. To aby měl takový jedinec ohromné příjmy, to aby se mohl pyšnit registry dlužníků bez negativních záznamů a jinými přednostmi, aby měl vůbec naději na půjčení si.

Jenže ne každý tak dokonalý je. A těm, u nichž není schopnost splácet takto prokázána, v bankách nepůjčí.

ruské rubly

V bankách ne, ale naštěstí jsou tu i nebankovní společnosti. A tak lidem, kteří potřebují velké peníze, ale pro banky nejsou dost atraktivní, vyhoví daleko spíše americká hypotéka nebankovní. A to díky tomu, že se zde splácení zaručuje tím, že dá žadatel do zástavy nemovitost. A díky zastavení dostatečně hodnotné nemovitosti tu pak není problém uspět ani tehdy, když má žadatel problémy, kvůli kterým by mu jinde nepomohli.

A potřebujete-li nějaké větší peníze i vy, možná byste to také měli s takovou nebankovní hypotékou zkusit. Právě tady se nejspíš dočkáte uspokojení svých požadavků. Tady vás neodmítnou jenom kvůli domněle nízkým příjmům nebo jiným nedostatkům, které vás degradují z pohledu bankovních úředníků.