Kolagen potřebujeme – Proč, s čím pomáhá a proč byste měli hledat jen hydrolyzovaný kolagen?

3.4.2022 @ 11:03

Kolagen je pro naše tělo velmi důležitý a jelikož jej s věkem nemusíme mít dostatek, je třeba se zaměřit na to, jak jej doplnit. Co pro to udělat?

Kolagen potřebujeme – Proč, s čím pomáhá a proč byste měli hledat jen hydrolyzovaný kolagen?

Znáte to slovo, ale neumíte si dost dobře představit, co ten kolagen vlastně je, nebo jak funguje v našem těle? Kolagen je bílkovinou a to hodně důležitou, v těle funguje jako pojivo, jako velmi důležitý prvek, který je součástí všech našich tkání. Jakkoliv je lidské tělo skvělé, úžasné a umí si tedy kolagen vytvářet samo, nic není napořád. Tělo samozřejmě stárne, tím nám ubývá i kolagenu a zejména pokožka, klouby, ale i vlasy nebo nehty tím trpí. Je tedy dobré kolagen doplňovat. To není tak složité, protože kolagen je možné užívat jako doplněk stravy, pokud jej tedy potřebujete na klouby, jakmile jde o vrásky a kvalitu pokožky, je dobré spolehnout se na kosmetiku. Jenže není kolagen každý stejný, jak jej tedy dobře vybrat? A co znamená, když je řeč o hydrolyzovaném kolagenu?

péče o pokožku

Jaký kolagen vybrat?

U kolagenu se rozlišují typy, ale jde i o to, odkud pochází, tedy odkud je získáván. Asi nejlepší, nejlépe vstřebatelný a neúčinnější je rozhodně ten rybí. Mořský kolagen je takovým pokladem mezi kolageny, velmi dobrý je pak i kuřecí kolagen, který je skvělý na chrupavky a klouby. Dále je to hovězí a vepřový kolagen. No a právě vepřový kolagen je vůbec nejdostupnější, ale lidské tělo jej ze všech kolagenů nejhůře vstřebává. Určitě ale můžete kolagen doplňovat třeba i tak, že si budete pravidelně dělat silné polévky, tedy vývary z kostí. Jinak je třeba spoléhat na kvalitní doplňky stravy a v boji proti vráskám, na kosmetiku s kolagenem.

pleťový krém

Který vybrat?

Určitě vždy hledejte hydrolyzovaný kolagen. Možná vás lehce zmátlo slovo hydrolyzovaný, takže pro upřesnění, co hydrolyzovaný kolagen je? Jelikož může být kolagen těžko vstřebatelný a některý je hůře pro tělo vstřebatelný, než jiný, je třeba provést hydrolýzu. To znamená, že se kolagen štěpí, štěpený kolagen je mnohem lépe vstřebatelný a tak pro nás i užitečnější, silnější. Hydrolyzovaný kolagen je jednoduše řečeno tím nejlepším, neznamená to, že by byl jiný, že by něco jiného obsahoval, znamená to pouze to, že je pro tělo silnější a tak si z něj vezme nejvíc, co jde.

Je lepší vždy dobře vybrat, účinky budou lepší a i dříve je pocítíte či uvidíte.