Může být i na družstevní byt hypotéka?

15.2.2022 @ 9:25

Bydlení může mít mnoho podob. Samozřejmě zdaleka nejoblíbenější jsou v současné době rodinné domky, avšak asi není třeba říkat, že jejich cena není zrovna nejmenší. V důsledku toho si je může dovolit jen málokdo. I proto mnozí lidé dávají přednost bydlení v bytě. Nejenže je celkově levnější, zároveň je zde i snazší a levnější údržba. Otázkou však je, jaký typ bytu vybrat. I zde totiž máme hned několik možností. Jednou z nich je ten klasický v osobním vlastnictví. To je nejoblíbenější řešení, avšak také nejdražší. Dává nám však největší volnost, co se nakládání s ním týče. Pokud zde chceme provádět jakékoliv úpravy, nemusíme se nikoho ptát.

schválení hypotéky

Podstatně levnější možností je bydlení v družstevním bytě. Při dnešních cenách nemovitostí však ani to není nejlevnější. Proto řešíme často problém, kde na něj získat peníze. Řešením zde může být i pro družstevní byt hypotéka https://www.fahd.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/. Ta však má svá pravidla. Ano, skutečně je možné použít hypotéku i k financování tohoto způsobu bydlení, avšak než si o ni zažádáme, je potřeba být srozuměn s několika důležitými skutečnostmi.

splácení hypotéky

V první řadě je to fakt, že tyto peníze budou použity pouze ke koupi bytu. Nelze je použít k placení družstevních poplatků. Ty budete muset platit ze svých peněz, stejně jako splácení hypotéky. Musíme si tedy realisticky říci, zda skutečně máme dost peněz na to, abychom to vše finančně zvládli. To je ještě větší problém dnes, v době prudkého zdražování. Je již jasné, že naprostá většina z nás se bude muset v blízké době uskromnit a slevit ze svého životního stylu. A to rozhodně není vhodná doba na to, abychom si brali další půjčky. Tuto skutečnost si mnoho z nás však zatím neuvědomuje. Je však nutné s tím počítat a připravit se na to. Jednoduše řečeno, peníze bychom si měli snažit spíše šetřit než dávat pryč. Jakákoliv finanční rezerva totiž bude v brzké době doslova k nezaplacení.