Není nad čistý bazén

9.2.2019 @ 6:50


Znáte to, pokud to znáte. Pořídíte si zahradní bazén a od prvního okamžiku studujete, jak to zaonačit, aby šlo o ten všestranně nejkrásnější bazén široko daleko, který by vám všichni sousedé, přátelé a známí záviděli. Pročtete kvůli tomu hromadu odborných knih, všemožných brožur i reklamních letáků, pak strávíte ve specializovaném obchodě i na internetu nejednu hodinu čtením návodů k použití té či oné bazénové chemikálie, jíž je pro zdravý bazén zapotřebí, jenže ani to ještě nemusí nezbytně stačit.
Zapomenete totiž třeba i jenom na takovou maličkost, jako je zakrýt svůj bazén před odchodem do práce plachtou, a když se pak po šichtě vrátíte, je tento změněný doslova k nepoznání. Protože do něj napadalo to či ono a rázem už není radost na něj pohledět.
luxusní rezidence

Jindy ho sice řádně zakryjete, jenže i když se vzdálíte z domova třeba i jenom na pouhých pár dní, není to o nic lepší. Jenom už v tomto pro změnu neplave listí a podobný spad, ale cosi nevábného, na čem nesou vinu pro změnu nějaké ty ve vodě žijící přemnožené mikroorganismy.
Prostě .
Vaše sny o dokonalém bazénu se tak postupně počínají rozplývat, vaše myšlenky na tento počínají být zkalené stejně jako ona zkažená voda.
Ovšem pokud se už už chystáte propadnout depresím, nevzdávejte se bez boje. Protože to, jak váš bazén v právě popsaných případech vypadá, znamená jenom a pouze to, že jste se pro boj se škůdci nedokonale vyzbrojili. A pokud přezbrojíte, není nic ztraceno.
Stačí docela obyčejná síťka na tyči a trocha toho času a plovoucí nečistoty nebudou mít sebemenší naději.
Stačí pořídit si bazénový vysavač, lhostejno zda automatický, poloautomatický anebo ruční, a ani na dně či v rozích se před vámi špína nikam neschová.
špinavá voda

A pokud do své ‚výzbroje‘ přidáte ještě filtraci na drobnou plovoucí nečistotu a bazénovou chemii pro boj s mikroskopickými potvůrkami, tedy baktériemi, sinicemi či řasami, máte vlastně už vyhráno.
Protože to vše dohromady zaručí, že bude váš bazén dokonalý. A dost možná přesně takový, jaký jste ho od začátku chtěli mít. Tedy ten nejdokonalejší široko daleko.

Author