Nakupování. Každý k němu zaujímáme jiný postoj. Na první pohled je to patrné, při pohledu na lidi v obchodech. Někdo s nadšením pobíhá od obchodu k obchodu a nakupováním se přímo baví. Na tváři jiných lidí, můžete pozorovat, že jsou nákupy otrávení a považují je za nutné zlo. Ten, kdo jde na nákup cíleně a chce mít tuhle záležitost, co nejdříve za sebou asi na tom bude o něco lépe než nakupující nadšenec. Totiž ti, co je nakupování neláká, většinou utratí o něco méně peněz.
Nezdržují se zbytečným prohlížením obchodů. Jdou pro určité zboží a v obchodech se příliš nezdržují.Ti, co se v nakupování vyžívají, utratí peněz o něcovíce.
Je jasné, že při prohlídce obchodů vás určitě nějaké zboží zaujme. A co když je na něj právě sleva? Určitě je škoda, zrovna nabízené akce nevyužít. Možná se v tu chvíli řeknete. Skočím ještě do obchodu vedle, třeba i tam mají nějaké zboží v akci. Obchodníci jsou chytří. Dobře vědí, jakými triky, nás nakupující přilákat. Abychom si domů nenesli tašku plnou zbytečností , měli bychom se při nákupech, držet určitých pravidel. Někdy po příchodu domů se totiž sami můžeme podivit, co jsme vlastně koupili, když vše ani nepotřebujeme.
1. Pokud jdete nakupovat potraviny, rozhodně nechoďte hladoví. Určitě vás přepadne chuť na vše, co uvidíte a hned koupíte spoustu zbytečných věcí.
2. Než na nákup vyrazíte, rozmyslete si, co budete v příštích dnech vařit a jaké suroviny budete potřebovat. Pro jistotu si seznam potravin raději sepište na papír. I to vám pomůže, abyste se vyvarovali nákupu zbytečností.
3. Nenechte se ovlivnit slevovými akcemi. Obchodníci dobře vědí, jak na nás, ale ve výsledku vlastně možná ani neušetříme. Za to si domů stoprocentně doneseme něco nepotřebného. V euforii vidiny ušetření peněz, jsme hlavně před vánoci, ochotni koupit cokoli.