Přimějte zaměstnance ke zdravějšímu životnímu stylu

1.5.2023 @ 5:27

Stále více firem si uvědomuje, že budoucnost je bezesporu v bezmotorové dopravě, která chrání nejenom okolní město, ale i přírodu. Snažte se podpořit své zaměstnance a tenhle způsob čisté dopravy jim alespoň představit. Není potřeba provádět hned několikamilionové opatření, poradíme vám však několik tipů, které dokážou rozhýbat vaší firmu i myšlení zaměstnanců.

dívka na kole

1.       Místo, vhodné na parkování

Zamykací kolárny jsou jistě velmi pohodlné a zaměstnancům přijdou rozhodně vhod. Ovšem ne každá firma má kolem budovy takové zázemí, aby je mohla svým zaměstnancům zajistit. Pokud patříte i vy do této skupiny, zkuste to zatím ještě nevzdávat. Nemusí se přeci nutně jednat o zamykací kolárnu, bohatě postačí stojan na kola ve vnitrobloku, nebo vyhraďte místo na kola přímo v kanceláři.

 

2.       Výzva: Do práce na kole“

Jedná se o celorepublikovou kampaň, kdy se v měsíci květnu vytvoří cyklistické týmy, kteří mezi sebou poměří své síly. Zapojte se i vy a udělejte přitom něco pro vaší planetu a přitom ještě zlepšete svojí fyzickou kondici. V rámci této výzvy se navíc můžete zúčastnit i doprovodných akcí, které mají sloužit k ucelení kolektivu a strávení kvalitního času s kolegy.

 

3.       Stmelování kolektivu

Proč nezačít pracovní den trochu jinak. Připravte pro své podřízené snídani v zasedačce nebo venku na terase a užijte si poklidné ráno jinak v uspěchaném pracovním nasazení. Zaměřte se přitom na pracovní povinnosti, které budou z dobrou snídání hned veselejší nebo se podělte o zážitky z uplynulého víkendu.

muž u kola

4.       Buďte vzorem pro své zaměstnance

Dejte zaměstnancům najevo, že i vám záleží na životním prostředí a do výzvy se zapojíte s nimi. Na pracovišti, kde zaměstnanci obdivují svého nadřízeného, se vám hned bude pracovat lépe.

 

5.       Organizované teambuldingy

Zorganizujte společný výlet na kole, kolečkových bruslích nebo klidně pěšky. V nepracovním prostředí poznáte své kolegy zase v jiném úhlu a uvidíte, že to nebude naposledy, kdy něco podobného absolvujete společně.  

 


Author