Škoda Oktavia stálice na českém trhu

31.3.2022 @ 11:38

Škoda Auto a.s.

Jedná se o největšího českého výrobce automobilů. Firma sídlí v Mladé Boleslavi, kde se také nachází největší výrobní závod. Od začátku 90. let Škoda spadá pod mezinárodní koncern Volkswagen group. Mezi evergreeny jejich výroby patří historická Škoda 100 nebo 120, které si jistě pamatujete od svých prarodičů. Tyto vozidla vystřídala další vlna populárních modelů, a to Škoda Favorit a Felicie, kterými se nejvíce jezdilo v 90. letech. V novém tisíciletí zářili s Škoda Fabie a Škoda Oktávie. Poslední roky se pyšní KQ trojicí – Kamiq, Karoq, Kodiaq.

škoda oktavia

Škoda Oktavia

Jedná se o automobil nižší střední třídy. Jedná se o kategorii, která je v Evropských zemích nejvíce populární. Model Oktavia se vyrábí od roku 1996. Jde o první model po spojení s mezinárodním korporátem Volkswagen. V průběhu let prošel nejen vzhled úpravou, a tak jako se vyvíjely požadavky spotřebitelů měnila se i oblíbená Oktávka. Dočkali jsme se celkem čtyř generací modelu. Statistiky říkají, že do října roku 2020 až 75% nově registrovaných vozidel byly Škody Oktavie.

Proč jsou legendární Oktávky tak populární?

Na co Češi při výběru auta zaměřují? Kufr. Ano, pro lidi, žijící v České republice, je velký úložný prostor nepostradatelnou součástí jejich auta. Oktavie, v porovnání s konkurenčními vozy, disponuje jedním z největších kufrů na trhu. Jestliže však nutně potřebujete ještě více místa, není problém si nainstalovat tažné zařízení a připojit vlek.

škoda oktavia

Další známou vlastností Čechů je jejich šetřivost. Při koupi vozidla si jen hrstka připlatí za komponenty navíc. Většina se spokojí se základní výbavou. Co taková výbava obsahuje? Základní Oktavie je opatřena sedmi airbagy, tempomatem, hlídačem jízdních pruhů, technologií nouzového brždění, startováním tlačítkem, velkým palubním počítačem, elektricky ovládanými okénky i zrcátky nebo manuální klimatizací.

Motor ve Škodě Oktávii je litrový zážehový tříválec o výkonu 81 kW s šestikvaltem. Oktávka byla zařazena mezi nejspolehlivější auto, které bez problémů vydrží až 10 let. K dlouholeté popularitě napomáhá také konstantní stálost v autobazarech. Dovolil bych i říct, že v žádném bazaru s vozidly tento model nesmí chybět.