Skvělou kvalitu vody můžete mít i bez chlóru

20.1.2019 @ 4:42

Pakliže vám z libovolného důvodu vadí chlór, tak je jasné, že budete pátrat po přípravcích bezchlorové bazénové chemie. Může to být buď z toho důvodu, že máte na chlór alergii, vyvolává u vás kožní vyrážku anebo jiné podráždění. Anebo prostě jen nemůžete vystát ten jeho typický zápach desinfekce. Vždyť mnoho lidí právě z tohoto důvodu přestalo navštěvovat veřejná koupaliště a koupili si vlastní bazén.

skok

Naštěstí je na trhu s přípravky bazénové chemie bohatý výběr takových, které obsahují jinou účinnou látku, která podobné potíže nevyvolává. Jedná se především o přípravky kyslíkové a bromové chemie.
Jak už název napovídá, tak v případě těchto zmíněných přípravků je hlavním oxidačním činidlem, které bojuje proti nežádoucím mikroorganismům v bazénové vodě kyslík nebo bróm.

nohy

Přípravky bromové bazénové chemie se dostaly do popředí relativně nedávno a jsou zajímavé nejen svou dobrou účinností, která se spolehlivě vyrovná přípravkům na bázi chlóru, ale jejich velkým přínosem je i to, že vykazují výbornou stabilitu v oteplených vodách. Skvěle se tak hodí nejen k ošetření vod klasických bazénů, ale také pro výrazně oteplené vody jako jsou ty ve vířivých vanách. Jakmile přípravky bromové chemie vyzkoušíte, tak toho rozhodně nebudete litovat, tím spíše, že jejich použití je vyloženě snadné, protože je do vody můžete dávkovat v praktické podobě tablet.

Nicméně ať už se rozhodnete pro libovolné přípravky bazénové chemie, tak byste vždy měli mít na paměti, že pro jejich spolehlivé fungování je nezbytné optimální pH bazénové vody, a také potřebná optimální koncentrace aktivní látky ve vodě. A tato dvě kritéria proto musíte pravidelně sledovat s pomocí testerů pH a testeru aktivní látky ve vodě. K jejich změnám může docházet i skokově, především při výrazných změnách počasí, velkém oteplení vody anebo intenzivním růstu sinic a řas.