Stěhování Praha s profesionály – to je především psychická úleva

8.5.2020 @ 8:49

Rozhodujete se, zda se pustit do přestěhování bytu, kanceláře, podnájmu, či bydlení na koleji sami, nebo jen s několika pomocníky? Pak byste si měli na papír psát všechna pro a proti a zamyslet se nad tím, jestli by nebylo moudré alespoň část námahy „hodit na hrb“ někomu jinému. U přenášení pár krabic s osobními věcmi to zřejmě význam nemá, ale půjde-li o kompletní jednorázové přestěhování velkých nerozebíratelných skříní, masivních křišťálových lustrů, většího množství koberců, velkých spotřebičů, rozkládacích sedacích souprav, co sotva projdou dveřmi, možná by výpomoc přišla vhod. Navíc výpomoc, která je pojištěná proti poškození stěhovaného majetku, ale i věcí a prostor, které patří někomu jinému.

stěhování retro bytu

Co vám ubere nejvíce sil

Montáž nábytku – rozmontovat nábytek a opět jej sestavit, nic při tom nepoztrácet, nic nerozbít může být úkol náročný na čas a na vaši psychiku. Zvláště tehdy, máte-li před sebou ještě úřední „kolečko“ spojené s přepisem energií, novými doklady, s vyřizováním zaměstnání a školy, změnou lékaře atd. Potíže mohou dělat i sestavy, k nimž nemáte návod, chybějící nářadí a zajištění pomoci ve formě asistenta z rodiny nebo blízkých přátel.

Stěhování s popruhy – starožitné kousky postelí a skříní, klavíry a piána, vysoké kombinované chladničky, velké mrazicí boxy, vybavení dílny (frézky, soustruhy, hoblovky) – to vše dá pořádně zabrat amatérům, kteří nejsou na takovou zátěž zvyklí. Situaci navíc komplikují i rozměry některých věcí, co se nemusí vejít do dveří, nebo je nutné vynášet je po schodech do pátého patra.

stěhování starožitností

Třídění věcí – ze zkušeností mnoha lidí je známo, že se při stěhování poměrně často objeví nějaké věci, kterých se chcete zbavit, a nedají se prodat přes bazar. Jsou to ty zapomenuté staré lyže ve sklepě, rozbité kolo, motorka, staré pneumatiky, polámané hračky v kufru, proleželé matrace, velké kufry, rozbité skříně a spousta dalšího nashromážděného harampádí. Může se pak hodit nabídka stěhovací firmy stěhování Praha odvézt toto vše při jednom na sběrný dvůr.